HEVEA - MATERAC LATEKSOWY BABY

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka: 15 dni
Cena: 405,00 zł 405.00
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: HEVEA
200

Opis

Materace lateksowe składają się z naturalnej pianki lateksowej - ze względu na swoje naturalne wnętrze są hipoalergiczne, więc mogą na nich spać niemowlęta od pierwszych chwil życia. Rodzice coraz chętniej decydują się na wybór materacy do łóżeczka zapewniających najwyższy komfort snu pociechom. Materace z lateksem, to prozdrowotne rozwiązania, które gwarantują odpowiednią podporę dla kręgosłupa, główki oraz wszystkich innych części ciała dziecka. Niemowlę poniżej dziewiątego, a nawet dwunastego miesiąca życia potrzebuje twardszego podłoża do spania, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich są materace lateksowe.

Materace z lateksem cieszą się popularnością, ponieważ ich zawartość stanowi przeszkodę dla rozwoju roztoczy oraz kurzu. Dzięki temu, nie wywołują reakcji alergicznych i poprawiają jakość snu.

Materac zbudowany jest z płyty lateksowej z jednolitego bloku perforowanego o wysokości 8 cm, z wewnętrznym bawełnianym pokrowcem.

Dlaczego warto kupić materac lateksowy?

  • ma I strefę twardości
  • lateks ma zawartość min. 20% naturalnej żywicy lateksowej, posiada certyfikat Euro-Latex i Atest Higieniczny PZH
  • posiada oznaczenie CE i status Wyrobu Medycznego Kl.I.
  • produkt wykonany w technologii Aegis Microbe Shield jest pro zdrowotny i antyalergiczny
  • pokrowiec zewnętrzny zdejmowany (taśma suwakowa z 3 stron), pikowany owatą 100g
  • pokrowiec wykonany z dzianiny Aegis Natural Care - działanie selektywne wobec niechcianych mikroorganizmów stawia Aegis na czele dzianin antyalergicznych. Dzianina ta jest bezzapachowa, odporna na mycie i wielokrotne pranie
  • dzianiny z certyfikatem Bezpieczny dla dziecka

Analizy przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych oraz dostępne wyniki badań klinicznych potwierdziły podwyższoną przewiewność i paropszepuszczalność tego typu wkładów materacowych. Jest to szczególnie ważne dla niemowląt i dzieci ze skłonnościami do potówek. Materace Hevea z tej kolekcji zmniejszają ryzyka występowania potówek zwykłych i czerwonych.


UWAGA: materac dwustronny, dwie strony użytkowe, wkład lateksowy zaleca się odwracać co kilka miesięcy.

Charakterystyka produktu

Grupa wiekowa: 0-2 lata

Waga dziecka: do 40 kg

Zastosowanie: łóżeczka dziecięce szczebelkowe

Wysokość: 10 cm

Twardość: H2 (średnio twardy)

Waga materaca:

  • 5 kg - rozmiar: 120/60 cm
  • 6 kg - rozmiar: 140/70 cm

Gwarancja: 2 lata na produkt, 5 lat na wkład materaca


Wyrób medyczny kl. I  zgodny z wymogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. odnośnie wyrobów medycznych, zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i RE z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041A1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocenę zgodności wyrobu przeprowadzono zgodnie z zał. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Dane techniczne

przeznaczenie dla niemowlaka
Newsletter
Podaj swój adres e-mail - będziesz informowany o nowościach i promocjach oraz otrzymasz 5% kod rabatowy na pierwsze zakupy (nie dotyczy mebli i produktów w promocji)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl